بیش از ۴۰۰ ساختمان ناایمن حاد در اهواز وجود دارد!

هورنیوز – ابراهیم قنبری بیان کرد: در تقسیم بندی سطح نا ایمن بودن ساختمان‌ها از نظر سازمان آتش نشانی سه سطح ناایمن حاد، ناایمن متوسط و ناایمن ضعیف وجود دارد.

 

وی گفت: همچنین یکهزار و ۲۰۰ ساختمان ناایمن متوسط در اهواز وجود دارد و در بیشتر مداری این شهرستان در بخش ناایمن ضعیف هستند.

 

او با اشاره به اینکه سازمان آتش نشانی در بحث ایمنی سازه‌های ساختمانی اظهار نظر نمی‌کند ادامه داد: این سازمان سطح ایمنی ساختمان را به لحاظ رعایت موارد ایمنی همچون سیستم اعلام و خاموش کردن آتش، مسیر فرار اضطراری، موقعیت ساختمان و … بررسی می‌کند و باید هر ساختمانی این مجوزها را دریافت کنند.

 

قنبری گفت: ۲ مجمتع بزرگ تجاری در اهواز به لحاظ رعایت نکردن نکات ایمنی شرایط نامناسبی دارند که به صاحبان آنها اخطار داده شده تا اصول ایمنی را رعایت کنند در غیر اینصورت جلوی فعالیت آنها گرفته می‌شود.

 

رئیس سازمان آتش نشانی و خدمات ایمنی شهرداری اهواز افزود: سازمان آتش نشانی موظف به اعمال و اعلام دستورالعمل‌های ایمنی به پیمانکاران و صاحبان ساختمان‌ها است.

 

وی بیان کرد: از تمامی شرکت ها و فعالان حوزه ساخت و ساز تقاضا داریم به دستورالعمل‌های ایمنی توجه کنند تا حادثه دیگری همچون ساختمان متروپل آبادان رخ ندهد.

 

ایرنا

https://vaghayesanat.ir/705631کپی شد!
25