رنگ سرخ همه ماجرای امروز بورس بود/ پتروشیمی ها و معدنی ها در صدر خروج پول هوشمند

معاملات امروز بازار سرمایه نشان می دهد سهامداران به سرعت در حال خروج از نمادهای بزرگ و دلاری هستند.

وقایع صنعت – بورس امروز در حالی آغاز شد که از همان ابتدا قیمت معاملات سهم‌های کوچک و بزرگ سهام با شیب تندی پایین آمدند. در پایان بورس نیز برآیند معاملات سبب شد هر دو نماگر اصلی بورس ریزش نسبتاً سنگینی پیدا کنند.

معاملات بورس امروز به نحوی رقم خورد که شاخص کل در جهت کندل روز معاملاتی گذشته خود رفتار کرد. به طوری که در پایان بورس امروز، شاخص کل با کاهش شدید ۱۲ هزار و ۲۲۶ واحدی که معادل ۰.۵۴ درصد این شاخص است روبه‌رو شد. بر این اساس شاخص کل در پایان معاملات امروز در سطح دو میلیون و ۲۶۸ هزار واحدی ایستاد.

در طرف دیگر اما قیمت معاملات سهم‌های کوچک بازار سهام با قدرت بیشتری کاهش یافتند؛ به طوری که شاخص هم‌وزن بازار در پایان بورس امروز ۶ هزار و ۱۸ واحد که معادل ۰.۸ درصد این شاخص است کاهش ارتفاع داد و به سطح ۷۵۰ هزار واحد رسید.

گفتنی است تابلو بورس اوراق بهادار تهران در روز جاری، حجم معاملات را ۶.۷ میلیارد برگه سهم و ارزش معاملات خرد (سهام، حق تقدم و صندوق‌های سهامی) را دو هزار و ۸۷۵ میلیارد تومان نشان می‌دهد.

ورود و خروج پول حقیقی

تراز پول حقیقی در سهام مانند روز گذشته، امروز هم منفی بود. چنان‌که در پایان بورس امروز حدود ۲۳۷ میلیارد تومان پول حقیقی از بازار سهام خارج شده است. موضوع دیگری که باید عنوان کرد اینکه تا لحظه تنظیم این گزارش حدود ۹ میلیارد تومان پول حقیقی به صندوق‌های درآمد ثابت وارد شده است. بیشترین ارزش معاملات

ورود پول هوشمند

بیشترین خالص خرید حقیقی نیز به سهم‌های دعبید، فروژ و فزر تعلق گرفت. همچنین در جریان معاملات امروز سهم‌های غفارس، فخوز و دتماد ورود پول هوشمند داشتند. در سوی دیگر، فیلترهای بورسی نشان می‌دهند پول هوشمند از نمادهای فولاد، وغدیر و پترول خارج شده است.

نرخ ۷۶ درصدی قیمت به ارزش دارایی وپترو

بررسی خالص ارزش داراییها(NAV) هر سهم شرکت سرمایه‌گذاری صنایع پتروشیمی(وپترو) نشان می دهد، که این شرکت میتواند رشد قیمت داشته باشد.
ارزش روز پرتفوی بورسی شرکت ۴,۳۵۶ میلیارد تومان و ارزش افزوده بورسی شرکت مبلغ ۳,۵۳۱ میلیارد تومان می باشد. مهمترین شرکتهای بورسی آن عبارتند از: کربن ایران – تولیدی گازلوله – سرمایه گذاری ساختمان ایران و دوده صنعتی پارس. ارزش برآوردی پرتفوی غیر بورسی شرکت ۴,۴۵۲ میلیارد تومان و ارزش افزوده غیر بورسی شرکت مبلغ ۴,۲۵۴ میلیارد تومان می باشد. بدین ترتیب NAV هر سهم وپترو ۴۶,۰۸۵ ریال و نسبت P/NAV روز شرکت ۷۶ درصد می باشد.

https://vaghayesanat.ir/710866کپی شد!
7274