لزوم استفاده از صنعت و معادن برای جبران عقب ماندگی نهضت مسکن

مدیرعامل سازمان ملی زمین و مسکن گفت: باید از ظرفیت صنعت و معادن استان کرمان برای جبران عقب ماندگی طرح نهضت ملی مسکن استفاده کرد.

وقایع صنعت – ارسلان مالکی مدیر عامل سازمان زمین و مسکن اظهار داشت: یکی از برنامه‌های مهم سازمان، تامین مسکن کارگران صنایع است که وجود شرکت‌های صنعتی، معدنی و کارخانجات بزرگ در استان کرمان باعث شده تا ظرفیت ویژه‌ای برای همکاری و هم افزایی در تامین مسکن کارکنان آن‌ها فراهم شود.

این مقام مسئول تصریح کرد: قانون جوانی جمعیت و حمایت از خانواده یکی از سیاست‌های تشویقی صحیحی است که به عنوان تکلیف قانونی برعهده دولت قرار دارد و باید ظرفیت‌های مناسب برای اجرای این تکلیف فراهم شود.

معاون وزیر راه و شهرسازی بر اتمام روند تأمین زمین و تسریع در پیشبرد پروژه‌های آماده‌سازی برای تحقق هرچه سریع‌تر وعده خانه‌دار شدن مردم از سوی دولت تاکید کرد.

وی با بیان اینکه دولت‌های قبلی سیاست‌های درستی در قبال موضوع مسکن نداشته‌اند، بیان داشت: تاکید درست رئیس‌جمهوری بر ساخت مسکن به عنوان یک اولویت دولت و تکلیف قانونی برای ساخت ۴ میلیون مسکن است که می‌تواند عقب‌ماندگی‌های گذشته را در بخش مسکن جبران کند.

مالکی تشکیل سکونت‌گاه‌های غیر رسمی و اجرا نشدن پروژه‌های کافی مسکن را از جمله سیاست‌های نادرست گذشته خواند و گفت: اجرای سیاست‌های درست در حوزه مسکن می‌تواند از ایجاد چالش‌های بعدی برای مدیران استانی جلوگیری کند.

حل مشکل پروژه‌های باقی مانده در استان، رفع مشکلات تسهیلات مسکن و تقویت زیرساخت‌ها از دیگر موارد مطرح شده در نشست مدیرعامل سازمان ملی زمین و مسکن با استاندار کرمان بود.

https://vaghayesanat.ir/711010کپی شد!
7700