تبدیل مجوزهای کاغذی به شناسه یکتا در روزهای آینده

مرکز ملی بهبود محیط کسب و کار در اطلاعیه ای اعلام‌کرد: آن دسته از کسبه و فعالان اقتصادی که هنوز مجوز کاغذی خود را الکترونیکی نکرده اند و اسم شان در qr.mojavez.ir وجود ندارد نگران نباشند، زیرا امکان اخذ سریع، غیرحضوری و رایگان شناسه یکتا از طریق مراجعه به درگاه ملی مجوزها به نشانی mojavez.ir در همه ساعات شبانه روز همچنان وجود دارد.

وقایع صنعت – مرکز ملی بهبود محیط کسب و کار در اطلاعیه‌ای خبر داده است که: در اجرای آخرین مرحله از قانون تسهیل صدور مجوزهای کسب و کار یعنی تبدیل همه مجوزهای کاغذی به شناسه یکتا، با همت اتاق‌های اصناف، اتحادیه‌های صنفی و تشکل‌های اقتصادی سراسر کشور طی هفته های منتهی به ۲۵ اردیبهشت ۱۴۰۳ بیش‌از ۱.۵ میلیون مجوز کاغذی، الکترونیکی و برای آنها شناسه یکتا صادر شد.

از آنجا که با حکم تبصره ۷ ماده ۱ قانون تسهیل صدور مجوزها، آن دسته از فعالان اقتصادی که شناسه یکتا ندارند از این به بعد فاقد مجوز تلقی می‌شوند، از همه فعالان اقتصادی که هنوز مجوز کاغذی خودرو شناسه یکتا نکرده‌اند و آن دسته از فعالان اقتصادی که تاکنون هیچ مجوزی نگرفته اند دعوت می‌شود با مراجعه به درگاه ملی مجوزها به نشانی mojavez.ir اگر تاکنون بدون مجوز فعالیت می‌کردند، به راحتی مجوز دریافت کنند و اگر مجوز کاغذی دارند مجوز کاغذی خود را به شناسه یکتا تبدیل کنند. امکان تبدیل مجوزهای کاغذی به شناسه یکتا در روزهای آینده نیز ادامه خواهد داشت.

یادآوری می‌شود با همت مراکز فناوری اطلاعات برخی دستگاه ها، برای فعالان اقتصادی آنها شناسه یکتا در حال صدور است که برای این دسته از فعالان اقتصادی نیز در بانک اطلاعات کسب و کارهای ایران به نشانی qr.mojavez.ir در روزهای آینده، شناسه یکتا و صفحه اختصاصی ایجاد و صدور شناسه یکتا با پیامک به اطلاع ایشان خواهد رسید.

دبیرخانه هیات مقررات زدایی از آن دسته دستگاه های اجرایی که زمینه فنی الکترونیک شدن مجوزهای کاغذی شان را فراهم نکرده اند شامل وزارتخانه های کشور، ارشاد، علوم، و آموزش و پرورش، درخواست می‌کند در اسرع وقت کوتاهی مربوطه را جبران کنند تا صاحبان مجوزهای این دستگاه ها، بدون مجوز تلقی و دچار مشکل نشوند.

آن دسته از کسبه و فعالان اقتصادی نیز که هنوز مجوز کاغذی خود را الکترونیکی نکرده اند و اسم شان در qr.mojavez.ir وجود ندارد، نگران نباشند، زیرا امکان اخذ سریع، غیرحضوری و رایگان شناسه یکتا از طریق مراجعه به درگاه ملی مجوزها به نشانی mojavez.ir در تمام ساعات شبانه روز همچنان وجود دارد. در صفحه نخست درگاه ملی مجوزها، فیلم آموزشی ۲ دقیقه ای این تبدیل آسان وجود دارد و امکان آن برای همه فراهم است.

مرکز ملی بهبود محیط کسب و کار از سازمان فناوری اطلاعات، دبیرخانه هیات عالی نظارت بر تشکلهای صنفی، اتاق های اصناف و تشکل‌های اقتصادی سراسر کشور که در اجرای موفق آخرین مرحله از قانون تسهیل صدور مجوزها همکاری کردند صمیمیانه سپاسگزاری می‌کند و امیدوار است آثار مثبت اجرای این قانون در ماه آینده در اقتصاد ایران کاملا قابل مشاهده باشد.

https://vaghayesanat.ir/711249کپی شد!
8234