تجمع کارگران پتروشیمی ارغوان گستر ایلام مقابل استانداری

گروهی از کارگران بیکار شده پروژه پتروشیمی ارغوان گستر ایلام با تجمع مقابل ساختمان استانداری، خواستار مشخص شدن وضعیت شغلی خود شدند.

وقایع صنعت – یکی از کارگران بیکار شده پروژه پتروشیمی ارغوان گستر ایلام گفت: صبح امروز(۱۷ تیر ماه) تعدادی از کارگران بیکار شده پروژه پتروشیمی ارغوان گستر ایلام، با تجمع در مقابل ساختمان استانداری پیگیر وضعیت شغلی خود شدند.

او گفت: ما ۱۰۰ نفر کارگر بومی منطقه هستیم که از خرداد ماه پیگیر بازگشت به کارمان از مسئولان شهرستانی و استانی هستیم اما متاسفانه بعد از گذشت حدود ۵۰ روز هنوز اقدامی در جهت پیگیری وضعیت شغلی‌مان انجام نشده است.

این کارگر افزود: خرداد ماه سال جاری، شماری از کارگران پیمانکاری پروژه پتروشیمی ارغوان گستر ایلام با اتمام قرارداد پیمانکار بیکار شدند و از آن زمان تاکنون به دنبال بازگشت به کار در این پروژه و دیگر پروژه‌های در دست اقدام هستند.

وی درباره پیگیری نتیجه تجمعات سه روزه خود در مقابل هلدینگ خلیج فارس در تهران نیز گفت: برای ادامه همکاری در این پتروشیمی، مشکلاتمان را با مسئولان بخش حراست هلدینگ خلیج فارس به عنوان کارفرمای مادر درمیان گذاشتیم. یکی از نمایندگان ایلام در مجلس شورای اسلامی نیز پیگیر وضعیت بازگشت به کار ما است اما هنوز نتیجه‌ای دربرنداشته است.

این کارگر ادامه داد: همه کارگران از بومیان منطقه و شهرستان چوار هستند و سابقه کار آن‌ها ۵ تا ۱۰ سال است. اکثریت این کارگران برای تامین معاش خانواده‌های خود با مشکل روبرو هستند و درخواست ما از مدیریت این مجموعه و مسئولان شهرستان تسریع برای شروع به کار مجددا است.

https://vaghayesanat.ir/711883کپی شد!
9379