هشدار رئیس پلیس امنیت اقتصادی به سودجویان بازار طلا و ارز

هورنیوز – در پی اطلاعیه مهم سردار غلامرضا رضائیان پلیس امنیت اقتصادی کشور درباره ممنوعیت هرگونه معامله فردایی طلا و ارز در فضاهای حقیقی و مجازی، اتحادیه فروشندگان و سازندگان طلا، جواهر، نقره و سکه تهران با نصب پلاکاردهایی در بخش‌های مختلف بازار، بر ممنوعیت معاملات فردایی تأکید کرد.

 

در پلاکاردهای نصب شده در بازار، اتحادیه فروشندگان و سازندگان طلا، جواهر، نقره و سکه تهران هشدار داده است که هرگونه معاملات فردایی و کاغذی طلا و سکه در فضای مجازی با عناوین مختلف (کانال، گروه، اتاق تلگرام و واتساپ، پیج اینستاگرام و …) ممنوع بوده و درصورت مشاهده، برخورد قانونی توسط مراجع ذی‌صلاح صورت خواهد گرفت.

 

پلیس امنیت اقتصادی کشور این اقدام اتحادیه فروشندگان و سازندگان طلا، جواهر، نقره و سکه تهران را “همراهی و اقدامی سازنده و مؤثر” در برخورد با تخلفات در حوزه بازار طلا و ارز توصیف کرد.

سردار رضائیان با تقدیر و تشکر از همراهی اتحادیه فروشندگان و سازندگان طلا، جواهر، نقره و سکه تهران در نصب پلاکاردهای ممنوعیت معاملات فردایی، از قاطعیت و جدیت پلیس امنیت اقتصادی کشور برای برخورد و مقابله با هرگونه تخلف احتمالی در بازار طلا و ارز سخن گفت و به سودجویان هشدار داد که از اخلال در بازار از طریق معاملات غیرقانونی و غیررسمی ازجمله فردایی دست بردارند.

 

شب گذشته، پلیس امنیت اقتصادی کشور، در اطلاعیه مهمی با ممنوع دانستن فعالیت در سایت‌ها و کانال‌های قیمت‌دهی و انجام هرگونه معامله به صورت فردایی و غیررسمی در فضای مجازی، تأکید کرد که فقط معاملاتی مجاز و قانونی است که در واحدهای صنفی قانونی و رسمی و با رعایت قوانین و مقررات پولشویی و مالیاتی انجام شود و هر فرد خریدار سکه و طلا باید از حساب خود به حساب متعلق به واحد صنفی مجاز واریز وجه کند.

 

وی همچنین از رصد و پایش هرگونه معاملات غیررسمی و غیرشفاف در بازار ارز در فضای حقیقی و فضای مجازی و برخورد جدی و قاطع با متخلفین خبر داد.

https://vaghayesanat.ir/705755کپی شد!
23