فولاد خوزستان با حمایت از نخبگان شرایط رشد بومی سازی تکنولوژی را فراهم می‌کند

هورنیوز – امین ابراهیمی مدیرعامل شرکت فولاد خوزستان با حضور در برنامه تلویزیونی عصر ماندگار به بیان توضیحاتی درباره‌ی نقش این مجموعه عظیم صنعتی در حوزه مسئولیت‌های اجتماعی، حفظ و نشر آثار شهیدان، توسعه و اشتغال پایدار، حمایت از ورزش در استان خوزستان و پاره ای مشکلات ناشی از قطعی برق، عوارض مالیاتی بر صادرات محصولات فولادی و حمله ناکام سایبری به شرکت پرداخت.

 

مدیرعامل شرکت فولاد خوزستان گفت: در دوران دفاع مقدس، دشمن رو در روی رزمندگان قرار داشت. اما امروزه در حوزه اقتصادی، باید مراقب تمامی جبهه ها باشیم.

 

وی با اشاره به تاکید مقام معظم رهبری بر تولید، گفت: راه برون‌رفت از بحران کشور در شرایط فعلی، آگاهی، بهبود شرایط اقتصادی و تلاش برای تولید پایدار است. دشمن نیز از این مسئله غافل نبوده و تمام تمرکز خود را بر از بین بردن تولید و شریان‌های اقتصادی کشور گذاشته است.

 

ابراهیمی افزود: امروز صنعت بر پایه تکنولوژی پیش می رود. اگر بخواهیم در منطقه و جهان حرفی برای گفتن داشته باشیم باید در حوزه فناوری و تکنولوژی سرمایه گذاری کنیم. از سویی دشمن نیز در حوزه انتقال تکنولوژی، یا وابستگی شدید ایجاد نموده و یا اصلا این دانش را در اختیار ما قرار نمی دهد. لیکن باید توانمندی و هوش جوانان خود را در این حوزه بکار بگیریم.

 

وی گفت: شرکت فولاد خوزستان با حمایت از نخبگان و شرکت های دانش بنیان، بر پایه‌ دانش و تکنولوژی‌های جدید، سعی دارد، شرایط رشد را برای بومی سازی تکنولوژی فراهم آورد. فولاد خوزستان در کشور یک صنعت پیشران می باشد. با وجود ارزآوری چشم گیر این شرکت، دشمنان به دنبال ایجاد یک حادثه برای القای بار مالی و جانی به شرکت بودند اما با تلاش کارکنان و مسئولان ناکام ماندند. حمله سابیری، نشان دهنده میزان اهمیت شرکت فولاد خوزستان در صنعت کشور را نشان می‌دهد.

 

مدیرعامل فولاد خوزستان با توجه به اقدامات انجام شده در ساعات اولیه حمله سایبری به شرکت گفت: فولاد خوزستان، به برکت ۵۸ شهید دوران دفاع مقدس و جانفشانی کارکنان خط تولید، اهداف شوم دشمن که از حمایت تصویری شبکه‌های معاند برخوردار هستند، نقش بر آب کرد.

 

وی با اشاره به مدیریت بحران در حمله سایبری اخیر گفت: تحریم، فاصله گسل‌های اقتصادی را به ما نشان داده است. در حوزه مدیریت بحران در کشور ضعف وجود دارد. اگر ما در تمامی حوزه ها همانند زمان جنگ تحمیلی با هدفی صادقانه و خالصانه عمل نماییم، خیلی از بحران‌ها تکرار نمی شود.

 

وی افزود: اقدام جهادی و انقلابی در زمان مناسب، بسیار تاثیر گذار است. تفکر مبتنی بر ریسک، راه حل عبور از بحران ها است. این اتفاق یک تجربه بسیار خوب بود، در واقع کنترل اوضاع در یک شرایط پیچیده، حاصل مدیریتی صحیح در هر سازمان می‌باشد و مدیران فولاد خوزستان با درایت، تخصص و تلاش شبانه روزی، بحران را به مشکلات کوچک تقسیم نموده و راه حل مناسب را ارائه نمودند.

 

ابراهیمی با اشاره به جنگ اوکراین و روسیه به عنوان یک فرصت در بازار جهانی گفت: این جنگ یک بازه زمان طلایی دو ماهه به‌وجود آورد؛ اگر عوارض مالیاتی مانعی برای صادرات محصولات فولادی نبود، می‌توانستیم ارزآوری مطلوبی برای کشور داشته باشیم.

 

مدیرعامل فولاد خوزستان افزود: محدودیت های برق باعث توقف در خطوط تولید شرکت شد، از مسئولان انتظار داریم با درایت و برنامه ریزی و همچنین حمایت از صنایع، نگذارند تولید در شرکت های صنعتی بزرگ نظیر فولاد خوزستان متوقف شود.

 

وی در رابطه با جوان‌گرایی و اعتماد به نسل جوان اظهار داشت: نیروی کار در کشور باید با جوان‌گرایی همراه باشد. اما با توجه به تجربه های به دست آمده پس از انقلاب، در کنار استفاده از سخت افزار و نرم افزار اقتصادی، باید از مغز افزار اقتصادی که همان کارکنان با تجربه در طول ۴۰ سال گذشته از انقلاب در سازمان‌ها می باشند، استفاده شود.

 

وی اظهار داشت: فولاد خوزستان تولید پایدار،‌ توسعه و اشتغال جوانان را در دستور کار خود قرار داده است. این شرکت با برگزاری آزمون در اسفندماه سال گذشته ۵۰۰ تن نیروی تازه نفس را از میان ۲۵ هزار شرکت کننده در آزمون، جذب می‌نماید. این عزیزان پس از گذراندن دوره های آموزشی مشغول به فعالیت خواهند شد.

 

ابراهیمی افزود: البته این شرکت در حوزه مسئولیت های اجتماعی نیز همچون تولید، سرآمد بوده است. ساخت درمانگاه تخصصی و فوق تخصصی در منطقه چنعان، ساخت ورزشگاه مدرن شهدای فولاد، راهسازی و جاده سازی، کمک رسانی مطلوب در سیلاب استان و زلزله شهرستان اندیکا، امداد رسانی به حادثه ریزش ساختمان متروپل، توزیع بسته های معیشتی در مناطق کم برخوردار، تهیه جهیزیه برای ۹۰ زوج‌ جوان و اجرای برنامه های فرهنگی در مناطق محروم و غیره گوشه ای از عملکرد درخشان فولاد خوزستان در این حوزه است.

 

ابراهیمی اذعان داشت: استان خوزستان منبع نیروی نخبه در ورزش فوتبال است. این شرکت با داشتن آکادمی حرفه ای سعی در ارتقای سطح فوتبال استان خوزستان و کشور دارد.

 

مدیرعامل فولاد خوزستان در پایان خاطر نشان کرد: امروز اگر آرامش و آسایشی وجود دارد و با تلاش شبانه روزی کارکنان، خط تولید شرکت فولاد خوزستان با صلابت به فعالیت خود ادامه می دهد، مرهون خون شهیدان گلگون کفن انقلاب اسلامی و جانشفانی آزادگان و جانبازان سرافزار میهن عزیزمان است.

 

https://vaghayesanat.ir/707144کپی شد!
30