سرانه فضای آموزشی خوزستان پایین‌تر از استاندارد کشوری

هورنیوز – مهراله رخشانی مهر عصر امروز جمعه در حاشیه بازدید از مدارس رامشیر و رامهرمز در جمع خبرنگاران اظهار کرد: بازدیدی از مدارس نیمه تمام شهرهای رامشیر و رامهرمز داشتیم، تعداد قابل توجهی پروژه نیمه تمام عمدتاً در مناطق روستایی داریم که برای تکمیل آنها باید برنامه‌ریزی شود.

 

وی با اشاره به در اولویت بودن تکمیل پروژه‌های نیمه‌تمامی که از محل منابع ملی، استانی و خیران تأمین اعتبار شدند، افزود: تعدادی از این پروژه‌ها را می‌توان تا مهر ماه و سایر پروژه‌ها نیز با توجه به میزان پیشرفت فیزیکی تا دهه فجر یا پایان سال تکمیل کرد.

 

رئیس سازمان نوسازی، توسعه و تجهیز مدارس با اشاره به اینکه در اولین تخصیص سال ۱۴۰۱ منابع مورد نیاز برای تکمیل پروژه‌های نیمه‌تمام را تأمین می‌کنیم، تصریح کرد: برای ساخت پروژه‌های جدید در شهر رامشیر نیز تصمیمات خوبی گرفته شد، از محل اعتبارات نفت و محرومیت‌زدایی اولین پروژه شهری را شروع به کار می‌کنیم.

 

رخشانی مهر عنوان کرد: در زمینه تجهیزات آموزشی، کمک آموزشی و سرمایشی نیز تصمیمات خوبی گرفته شده و حداقل برای حوزه‌های امتحانی تعدادی کولر گازی تهیه و در اختیار می‌گذاریم؛ در مجموع رقمی بیش از دو میلیارد تومان برای این بخش مصوب کردیم.

 

وی یادآور شد: سازمان نوسازی مدارس کشور بر اساس رسالتی که برای آن تعریف شده سال‌های اخیر کار کرده و تلاش‌های خوبی نیز در راستای ایمن سازی مدارس و افزایش سرانه فضای آموزشی انجام داده است.

 

رئیس سازمان نوسازی، توسعه و تجهیز مدارس بیان کرد: سرانه فضای آموزشی هشت استان پایین‌تر از استاندارد کشوری یعنی ۵.۲ مترمربع است که استان خوزستان نیز چنین شرایطی دارد؛ تمام تلاش خود را برای افزایش سرانه فضای آموزشی در این استان‌ها به کار می‌گیریم.

 

رخشانی مهر عنوان کرد: جمع‌آوری مدارس کانکسی با جمعیت بالای ۱۰ نفر یکی از اولویت‌های اصلی وزارت آموزش و پرورش است که البته این طرح از چند سال قبل در خوزستان شروع شده و جزو استان‌های پیشرو است.

 

وی اضافه کرد: کانکس‌هایی که مجبور باشیم به دلیل صعب‌العبور بودن مناطق کوهستانی و یا جمعیت کم همچنان آنها را نگه داریم نسبت به تعویض و یا نوسازی آنها اقدام می‌کنیم.

https://vaghayesanat.ir/706005کپی شد!
21