پرداختن به مسئولیت‌های اجتماعی را وظیفه ذاتی خود می‌دانیم

هورنیوز – علیرضا دانشی مدیرعامل شرکت ملی مناطق نفتخیز جنوب در دیدار با نماینده مردم بهبهان و آغاجاری در مجلس شورای اسلامی، پیگیری مطالبات مردم و کاهش مشکلات جوامع پیرامون را از جمله اولویت‌ها و فعالیت‌های صنعت نفت در دولت سیزدهم برشمرد.

 

وی با اشاره به پیگیری‌های مناطق نفتخیز جنوب برای تحقق مسئولیت‌های اجتماعی، افزود: با نظر مساعدی که شرکت ملی نفت برای انجام فعالیت‌های عام المنفعه در جوامع پیرامون تأسیسات دارد، به دنبال الحاقیه‌ای برای گنجاندن پیوست مسئولیت اجتماعی برای تمامی پروژه‌های بیدبلند هستیم.

 

دانشی ادامه داد: کارگروه‌هایی متشکل از مدیران و کارشناسان به منظور بررسی میدانی مشکلات موجود در آغاجاری و ارائه راهکارهای عملی برای برطرف نمودن هرچه سریعتر آن‌ها به منظور توسعه این شهر ایجاد خواهد شد.

 

مدیرعامل شرکت ملی مناطق نفتخیز جنوب گفت: پرداختن به مسئولیت‌های اجتماعی را وظیفه ذاتی خود می‌دانیم و امیدواریم با تعامل‌های مثبتی که وجود دارد گام‌هایی برای کاهش و برطرف نمودن مشکلات جوامع پیرامونی برداریم.

 

ضرورت اولویت‌بخشی به نیروهای بومی در پروژه‌های صنعت نفت

محمدطلا مظلومی نماینده مردم بهبهان و آغاجاری در مجلس شورای اسلامی نیز در این نشست گفت: علی‌ رغم وجود منابع انرژی و چاه‌های متعدد نفت و گاز در آغاجاری، اما تناسبی بین این منابع و زندگی مردم منطقه وجود ندارد و متاسفانه همچنان شاهد معضلات و آسیب‌های اجتماعی فراوانی هستیم.

 

وی ضمن تشکر از نگاه رو به جلو و در جهت پیشرفت مدیرعامل و کارکنان مناطق نفتخیز جنوب، افزود: با توجه به اینکه نفت یک ثروت ملی است و پروژه‌های مربوط به آن در راستای چرخه اقتصادی کشور است، هدف ما نیز این است که در یک فضای دوستانه و تعاملی به نحوی حرکت کنیم که ضمن توسعه و نگهداشت این صنعت، گام‌های مثبتی در جهت خدمات رسانی بیشتر به مردم برداریم.

 

مظلومی اظهار کرد: در پروژه‌های جمع آوری گازهای همراه و طرح‌های نگهداشت و افزایش تولید نفت، مطابق با آیین نامه اجرایی برنامه ششم توسعه کشور، اولویت استخدام به نیروهای بومی اختصاص پیدا کند تا شاهد اشتغال‌زایی و امیدافزایی در بین مردم منطقه باشیم.

 

وی در پایان، ضمن برشمردن تعدادی از مشکلات و مسائل شهری و مرتبط با پروژه‌های اجرایی مناطق نفتخیز جنوب، از مدیرعامل مناطق نفتخیز جهت اتخاذ تصمیمات و صدور دستورات راهگشا برای برگزاری جلسات میدانی در محل پروژه‌ها و ارائه راهکارهای عملی تشکر کرد.

 

در این نشست فرماندار، شهردار آغاجاری، تنی چند از مدیران و روسای ارشد شرکت ملی مناطق نفتخیز جنوب نیز حضور داشتند و در خصوص تعامل بیشتر در راستای رسیدگی به مشکلات مردم به بحث و تبادل نظر پرداختند.

https://vaghayesanat.ir/706098کپی شد!
31