شرکت هواپیمایی «آتا» از سازمان هواپیمایی کشوری اخطار گرانفروشی گرفت

طی روزهای گذشته گزارشی باعنوان «شرکت‌های هواپیمایی زاگرس و آتا اولویت فروش بلیط را به اتباع خارجی می‌دهند/دستگاه‌های نظارتی مانع تضییع حقوق شهروندان ایرانی شوند» روی خروجی پایگاه خبری تحلیلی هورنیوز قرار گرفت که پس از تحقیق و بررسی برخی ناظرین موجب شد که یک شرکت هواپیمایی متخلف از سازمان هواپیمایی کشوری اخطار گرانفروشی بگیرد.

 

در همین زمینه میراکبر رضوی سخنگوی سازمان هواپیمایی کشوری گفت: براساس آخرین مصوبات شورای عالی هواپیمایی کشوری مندرج در پرتال انجمن شرکتهای هواپیمایی مبنی بر اعلام نرخ مصوب برای تمامی مسیرهای داخلی، هیچ یک از ایرلاین ها حق افزایش قیمت بالاتر از نرخ مصوب را ندارند و شرکت های هواپیمایی در صورت تخطی از مصوبات مذکور به تعزیرات حکومتی معرفی خواهند شد.

 

وی افزود: با توجه اینکه شرکت هواپیمایی آتا در مسیرهای تبریز، اهواز و برخی مسیرهای دیگر به افزایش نرخ بالاتر از مصوبه شورای عالی هواپیمایی اقدام کرده است لذا سازمان هواپیمایی کشوری به این شرکت نسبت به اصلاح قیمت ها ظرف روز جاری و  استرداد پول اضافی دریافتی از مسافران اخطار داد.

 

رضوی تصریح کرد: در صورت عدم توجه به اخطارهای صورت گرفته، سازمان هواپیمایی کشوری نسبت به اعمال محدودیت های پروازی برای شرکت هواپیمایی آتا اقدام خواهد کرد.

 

سخنگوی سازمان هواپیمایی کشوری در پایان از مسافران خواست در صورت عدم دریافت پول خود مراتب را به سازمان هواپیمایی کشوری اعلام و مدارک خود را در سامانه حقوق مسافر پرتال سازمان به نشانی www.caa.gov.ir  بارگذاری کنند تا اقدامات لازم در این خصوص به عمل آید.

 

در پایان امید است این سازمان به تخلفات دیگر شرکت ها نیز ورود کنند.

 

فرشاد بهمن

https://vaghayesanat.ir/706214کپی شد!
21