تذکرات ما درباره گرانی را پخش نمی‌کنند

هورنیوز – آیت الله حسین نوری همدانی از مراجع تقلید با تاکید بر اهمیت ضرورت پشتیبانی روحانیت از نظام مقدس جمهوری اسلامی گفت: یکی از وظایف مهم روحانیون و علماء حفاظت و پشتیبانی از نظام اسلامی است چرا که نظام، نظام اسلامی است، اما این امر بدون خدمت به مردم و رفع مشکلات آن‌ها محقق نمی‌شود.

 

وی به مناسبت پایان سال درس خارج خود در مسجداعظم ضمن سخنرانی اضافه کرد: مردم به ما می‌گویند که به لحاظ گرانی و سختی معیشت در رنج و سختی به سر می‌برند. ما باید قدر این مردم را بدانیم و باید به فکر این‌ها باشیم درد این‌ها را درک کنیم و به اندازه خودمان سعی کنیم از این مردم پشتیبانی شود.

 

تذکرات ما درباره گرانی را پخش نمی‌کنند
آیت الله نوری همدانی بیان کرد: مردم بدانند که حوزه علمیه قم و ما طلبه‌ها با این مردم هستیم، چون همین مردم هستند که تا به حال اسلام را حفظ کردند، اما حرف و صدای ما به جای نمی‌رسد و پخش نمی‌کنند.

 

وی با تاکید بر اهمیت ضرورت پشتیبانی روحانیت از نظام مقدس جمهوری اسلامی گفت: یکی از وظایف مهم روحانیون و علماء حفاظت و پشتیبانی از نظام اسلامی است چرا که نظام، نظام اسلامی است، اما این امر بدون خدمت به مردم و رفع مشکلات آن‌ها محقق نمی‌شود.

 

این مرجع تقلید بیان کرد: ما باید به مسئولین تذکر بدهیم چرا که مردم به ما مراجعه می‌کنند و می‌گویند چرا درباره وضعیت معیشت و گرانی شما حرفی نمی‌زنید، باید بگویم ما تذکر می‌دهیم، ولی متاسفانه تذکرات ما پخش نمی‌شود.

 

وی با انتقاد از وضعیت معیشتی مردم و گرانی افزود: متاسفانه مردم از نظر معیشت و گرانی در مضیقه هستند و انتظار ما از مسئولین رسیدگی به وضعیت موجود است.

 

آیت الله نوری همدانی بیان کرد: مردم بدانند که حوزه علمیه قم و ما طلبه‌ها با این مردم هستیم، چون همین مردم هستند که تا به حال اسلام را حفظ کردند، اما حرف و صدای ما به جای نمی‌رسد و پخش نمی‌کنند.

 

استاد برجسته حوزه علمیه قم با اشاره به زحمات امام راحل در پیروزی انقلاب اسلامی خاطرنشان کرد: امام راحل با زحمات فراوان و با حضور پرشور مردم در صحنه‌های گوناگون توانستند این انقلاب را به پیروزی برساند و دست آمریکا و صهیونیست‌ها را از این مملکت کوتاه کند از این رو باید به مردم رسیدگی کرد تا در آسایش باشند.

 

آیت الله نوری همدانی در ادامه با توصیف حضور پرشور مردم در صحنه‌های گوناگون اظهار داشت: حضرت امیرالمومنین علی (ع) به مالک اشتر می‌گوید: که‌ای مالک! بدان ستون دین و اجتماع مسلمان‌ها و سپر در برابر دشمن همین مردم هستند بنابراین توجه ات به مردم باشد و امام راحل و رهبری نیز همواره به مردم اهمیت داده اند این مردم در هشت سال دفاع مقدس و در لحظه‌های حساس از انقلاب و نظام اسلامی جانانه دفاع کردند.

https://vaghayesanat.ir/705470کپی شد!
31