تحریم‌ های جدید آمریکا علیه ایران!

هورنیوز – وبگاه خزانه داری آمریکا گزارش داد، واشنگتن امروز پنجشنبه تحریم‌ های جدیدی را علیه ایران وضع کرد. بر اساس اعلام دفتر کنترل دارایی های وزارت خزانه داری آمریکا، این کشور ۲ شخص حقیقی و ۹ شخص حقوقی مرتبط با ایران را تحریم کرده است.

 

به گزارش اسپوتنیک، این افراد دارای تابعیت های چینی و هندی هستند. همچنین شرکت های هدف تحریم های امروز آمریکا نیز شرکت های نفتی هستند.

 

دو شهروند جینگ فنگ ژائو تبعه چین و محمد شاهین راکنودین هور تبعه هند، به دلیل ارتباط با شرکت نفت ایران«تریلیانس پتروشیمی»(Triliance Petrochemical) که از پیشتر تحت تحریم های آمریکا قرار دارد، تحریم شده اند.

 

از جمله شرکت‌ های نفتی ایران که امروز از سوی آمریکا تحریم شده‌ اند، می‌ توان به پتروشیمی فن‌آوران(Fanavaran Petrochemical)، پتروشیمی خارگ(Kharg Petrochemical)، پتروشیمی مارون(Marun Petrochemical) و همچنین ۴ شرکت نفتی از امارات و ۲ شرکت از هنگ‌ کنگ به اسامی ذیل میباشد:

 

شرکت تجارت سوخت و پتروشیمی فیوچر گیت، مستقر در امارات، به بهانه ارتباط با شرکت پتروشیمی تریلیانس

شرکت کشتی‌رانی جی‌ایکس، مستقر در امارات، به بهانه ارتباط با شرکت پتروشیمی تریلیانس

شرکت اسکای زون، مستقر در امارات، به بهانه ارتباط با شرکت پتروشیمی تریلیانس

شرکت تجاری یوچم جنرال، مستقر در امارات، به بهانه ارتباط با شرکت پتروشیمی تریلیانس

شرکت کین ول اینترنشنال، مستقر در هنگ‌کنگ، به بهانه ارتباط با شرکت پتروشیمی تریلیانس

شرکت تیم‌فورد، مستقر در هنگ‌کنگ، به بهانه ارتباط با شرکت پتروشیمی تریلیانس

 

ادعای وزارت خزانه داری آمریکا این است که شرکت های مذکور نقش موثری در فروش محصولات پتروشیمی ایران در خارج از این کشور داشته اند!

 

وزارت خزانه داری آمریکا مدعی است: این شبکه به انجام معاملات بین‌ المللی و دور زدن تحریم‌ های ایران کمک کرده و از فروش محصولات پتروشیمی ایران به مشتریان در چین و سایر منطقه شرق آسیا حمایت می‌کند.

 

در بیانیه وزارت خزانه داری آمریکا در این خصوص به نقل از «برایان نلسون»(Brian E. Nelson) معاون وزیر خزانه داری آمریکا در امور تروریسم و اطلاعات مالی آمریکا ادعا شده است: واشنگتن مسیر دیپلماسی معنا داری را برای دستیابی به بازگشت متقابل به پایبندی به برجام دنبال می کند! در صورت عدم دستیابی به توافق، ما به استفاده تحریم برای محدود کردن صادرات نفت، فرآورده های نفتی و محصولات پتروشیمی ایران ادامه خواهیم داد. آمریکا به افشای شبکه‌ هایی که ایران از آنها برای فرار از تحریم‌ ها استفاده می‌ کند، ادامه خواهد داد!

 

ادعای واشنگتن در خصوص تلاش این کشور برای بازگشت به توافق هسته ای سال ۲۰۱۵ در حالی مطرح می شود که این کشور در ماه می سال ۲۰۱۸ میلادی با نقض قطعنامه ۲۲۳۱ شورای امنیت از برجام بیرون رفت.

https://vaghayesanat.ir/705760کپی شد!
26
 

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *