هر کس بدحجاب یا بی‌حجاب است حتما بی‌عفت نیست

هورنیوز – حجت‌الاسلام سید محمدنبی موسوی‌فرد نماینده ولی فقیه در استان خوزستان در خطبه‌های نمازجمعه این هفته در مصلای مهدیه امام خمینی(ع) اهواز با توصیه همگان به رعایت تقوای الهی اظهار کرد: امروز ولادت باسعادت هادی امت حضرت امام هادی(ع) است که این روز را به همه امت اسلام تبریک و تهنیت عرض می‌کنم، زیارت جامعه کبیره میراث و هدیه گرانبهای آن حضرت برای ما است که به یادگار ماند.

 

وی در همین ارتباط گفت: زیارت جامعه کبیره تفسیر جامعی از قرآن ناطق است.

 

امام جمعه اهواز با اشاره به فرا رسیدن عید غدیرخم برخی از پیام‌های این عید را برشمرد و بیان کرد: اگر محبت اهل بیت عصمت و طهارت در فردی باشد دنیا و آخرت را دارد.

 

نماینده ولی فقیه در استان خوزستان با اشاره فرازهایی از زیارت جامعه کبیره گفت: دین فقط برای آخرت نیست بلکه هم برای این دنیا است و هم جهان آخرت که آنها را آباد کند.

 

وی حل مشکلات مردم را یکی از سفارشات مهم دینی دانست و افزود: گشایش گرفتاری‌ها و رفع مشکلات خلق خدا سبب رفع هم و غم خواهد شد.

 

رئس شورای فرهنگ عمومی خوزستان با اشاره به روز عفاف تصریح کرد: از همه بانوان ایران اسلامی به خاطر داشتن حجاب تشکر می‌کنم، بر اساس یک نظرسنجی که انجام شد حدود ۹۶ درصد مردم ایران قائل به حجاب هستند.

 

وی با بیان اینکه بدحجابی و بی حجابی چند پیامد بد دارد، خاطرنشان کرد: این معضل سبب ترویج لاابالی‌گری در جامعه خواهد شد.

 

موسوی‌فرد اضافه کرد: تعداد زیادی از بانوان بدحجاب نیاز به راهنمایی دارند که بتوانند حجاب خود را رعایت کنند که این هنر ما روحانیون است برای آنها حجاب را جا بیندازیم.

 

وی تاکید کرد: هر کس بدحجاب یا بی‌حجاب است حتما بی‌عفت نیست بلکه برخی ناآگاه هستند.

 

امام جمعه اهواز عنوان کرد: در جایی که حجاب نباشد بنیان خانواده متزلزل است که بر همین اساس در غرب چیزی به عنوان خانواده وجود ندارد.

https://vaghayesanat.ir/706754کپی شد!
41