رونمایی از سامانه سخنگوی تابلوخوان جاده و راهبری خودرو در خوزستان

هورنیوز – رضا میراب زاده رئیس اداره ایمنی راه و حریم اداره کل راهداری و حمل و نقل جاده‌ای خوزستان اظهار کرد: برای نخستین بار در کشور سامانه سخنگوی تابلوخوان جاده و راهبری خودرو توسط اداره کل راهداری و حمل و نقل جاده‌ای خوزستان رونمایی شد.

 

وی افزود: این طرح از سوی اداره کل راهداری خوزستان به عنوان کارفرما پس از ارائه و تصویب در کمیسیون ایمنی راه‌های استان به یک شرکت دانش بنیان به عنوان مجری واگذار شد.

 

رئیس اداره ایمنی راه و حریم اداره کل راهداری و حمل و نقل جاده‌ای خوزستان گفت: خواندن تابلوهای مهم جاده به صورت سخنگو، ارتباط دهی خودروها با یکدیگر، ارسال نقطه‌ای حرکت رانندگان برای خانواده، پلیس راه، هلال احمر و دیگر نهادها برای پایش وضعیت راه‌ها و گزارش تمام نقاط حادثه خیز از جمله مزایای استفاده این سامانه پس از نصب بر روی تلفن همراه است.

 

میراب زاده با بیان اینکه این سامانه به صورت رایگان قابل بهره‌برداری است، عنوان کرد: با استفاده از این سامانه امکان ارتباط گیری مستقیم و مسیردهی پلیس راه، هلال احمر و دیگر نهادهای امدادرسان برای هدایت ترافیک و افزایش سرعت ترددها فراهم خواهد شد.

 

وی ادامه داد: ایجاد یک رادیوی اینترنتی، ارسال گزارش حادثه و نقطه دقیق آن به صورت اینترنتی و پیامک و ارتباط مستقیم صوتی بین راننده و پلیس راه یا راهداری و یا دیگر نهادها از دیگر مزایای این سامانه است.

 

رئیس اداره ایمنی راه و حریم اداره کل راهداری و حمل و نقل جاده‌ای خوزستان گفت: نصب این سامانه بر روی ۲۰۰ گوشی همراه با تخصیص لینک مدیریتی به پلیس راه، اورژانس، هلال احمر، راهداری و حمل و نقل جاده‌ای از نیمه دوم مردادماه سال جاری به مدت یک ماه بصورت آزمایشی فعال خواهد بود.

https://vaghayesanat.ir/707187کپی شد!
19